Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów

Parę tygodni temu problem ten był moją zmorą, następnych kilkanaście dni zajęło mi odkrycie rozwiązania tego problemu.

Zimą, kiedy nosiły czapki, kaptury, na dworze jest wilgotno, mroźnie, wietrznie, a w mieszkaniu sucho - bo grzejniki grzeją maksymalną mocą, włosy ulegają przesuszeniu, przez co zaczynają się elektryzować. U mnie problem ten pojawił się nagle, dosłownie z dnia na dzień. Po prostu któregoś dnia nie byłam w stanie wyjść z domu z rozpuszczonymi włosami, bo w żaden sposób nie mogłam ich okiełznać a z dnia na dzień było tylko gorzej.

W Internecie, co mnie zaskoczyło, nie znalazłam konkretnych produktów antystatycznych, które miałyby zapobiegać elektryzowaniu (oprócz jednego produktu z Avonu, już niedostępnego).

Musiałam więc wypróbować wszelkie porady jak przeczytałam.

Nie pomogło mi nic z tych rzeczy:

• suszenie włosów suszarką z jonizacją (moja suszarka jest ze mną od dwóch lat i nie byłam pewna czy ma funkcję jonizacji tym bardziej że nie posiadam już ani pudełka po niej, ani instrukcji a Internet podawał na ten temat sprzeczne informacje, czytając o tym modelu w jednym miejscu jonizacja była wymieniona, w innym nie, tak więc w akcie głębokiej desperacji zakupiłam nową suszarkę posiadającą funkcję jonizacji – na marne)
• suszenie włosów zimnym powietrzem
• nie suszenie włosów w ogóle, pozostawienie ich do samoistnego wyschnięcia
• płukanie włosów zimną wodą
• szampony do włosów suchych (testowałam różne marki, od tańszych po droższe, Radical, Rossmann, Joanna, Dove, Nivea )
• odżywki odżywiające, nawilżające, ułatwiające rozczesywanie (również różne odżywki, Nivea, Dove, Schwarzkopf)
• zwilżanie naelektryzowanych włosów wodą (pomagało na parę minut, potem jednak problem wracał) (smarowania włosów kremem od rąk albo płynem do płukania wolałam nie próbować)
• szampony z naturalnymi składnikami

Uważałam moje włosy za wyjątkowo oporne bo naprawdę nic z tych rzeczy nie przynosiło żadnego, nawet najmniejszego efektu.
Byłam już porządnie zniechęcona i powoli zaczynałam się godzić z myślą o tym, że na jakiś czas muszę pożegnać się z rozpuszczonymi włosami, ale postanowiłam wypróbować jeszcze kilka ostatnich produktów. I w końcu bingo!

Co mnie uratowało:

Jedwab do włosów Marion (inne np. Biosilk nie przynosiły efektu, chociaż włosy były po nich bardziej miękkie)

marion, jedwab, natura silk, elektryzowanie się włosów, pielęgnacja zimą, suche włosy

Pryskam nim włosy przed kąpielą – (włosy myte wieczorem) oraz rano, na suche włosy.

Szampon Timotei with Jerycho Rose 2 in 1 szampon + odżywka do włosów cienkich lub przetłuszczających się to moje odkrycie życia. Co kilkanaście miesięcy zmieniam szampony, ostatnio bardzo długo i namiętnie stosowałam szampon Barwa Ziołowa, szampon pokrzywowy do włosów przetłuszczających się, ale teraz poszedł on w odstawkę.

szampon timotei jericho rose elektryzowanie 2 in 1

Podeszłam do niego ostrożnie i raczej bez nadziei na jakiś efekt wow, po prostu skusiło mnie ładne opakowanie, nigdy nie stosowałam niczego od Timotei i z jakiegoś powodu nie darzyłam tej firmy sympatią, jednak ten szampon pokazał mi jaki dobry krok zrobiłam kupując go.

Błyskawiczna odżywka rozświetlająca włosy Natura Silk Marion

elektryzowanie, antystatyczna, odżywka, marion

Dość obficie spryskuję nią lekko osuszone włosy po kąpieli – dzięki niej rozczesanie moich wiecznie poplątanych włosów to prawdziwa przyjemność, oraz również ma zapobiegam elektryzowaniu.

Nie czesanie włosów Tangle Teezerem Jest to moja ulubiona szczotka, niestety na okres elektryzowania się włosów musiałam przestać jej używać.

Po dosłownie dwóch dniach stosowania tych specyfików moje włosy wróciły do normy i nie było mowy o elektryzowaniu. Po kilku dniach ponownie mogłam używać Tanglee Teezera, jeśli czasem zapomniałam nałożyć jedwab lub odżywkę, też nic się nie działo. Teraz mogę cieszyć się włosami które się nie elektryzują, a moje doświadczenia pokazują że nie zawsze mając problem trzeba kierować się tylko tym co znajdziemy w Internecie – każdy musi spróbować znaleźć swoje własne, skuteczne rozwiązanie. : )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! : ) Dla zachowania ciągłości konwersacji na pytania odpowiadam pod moimi postami.